O bratislavskom letisku

Orientácia v meste nemusí byť jednoduchá ani pre bratislavčanov, a preto sme pre vás pripravili jednoduchého, ale o to viac praktického sprievodcu, ktorý vám pomôže v lepšej orientácii na samotnom letisku M. R. Štefánika v Bratislave a tiež v jeho okolí.

Bratislavské letisko

Letisko M. R. Štefánika je najväčšie medzinárodné letisko na Slovensku. Je situované približne 20 minút o centra Bratislavy v blízkosti obce Ivanka pri Dunaji. Nachádza sa na východnom okraji hlavného mesta s priamym napojením na ďiaľničný obchvat D1.

Podrobnú mapu letiska s popismi nájdete tu: https://www.bts.aero/downloads/maps/letisko_bratislava-mapa.pdf

Doprava na letisko

Bratislavské letisko je veľmi ľahko dostupné autom, či mestskou hromadnou dopravou s autobusmi číslo 61, 96 a nočným spojením N96.
Ako sa dopraviť na letisko nájdete tu: https://www.bts.aero/parkovanie-a-doprava/doprava/doprava-na-letisko/

Ak využívate služby dlhodobého parkovania pri letisku, lepšie parkoviská poskytujú svojím klientom aj pohodlný transfer na letisko, či pri návrate späť na parkovisko, kde si už môžete len pohodlne presadnúť do vášho auta a vyraziť.

Parkovanie na letisku

Bratislavské letisko disponuje krátkodobým aj dlhodobým parkoviskom, avšak treba upozorniť, že dlhodobé parkovisko priamo na letisku je nekryté a nestrážené. Nechávať automobil dlhšie nestrážené zvyšuje pravdepodobnosť krádeže a priťahuje pozornosť zlodejov. Ak potrebujete kvalitné, monitorované a dlhodobé parkovanie za výhodné ceny obráťte sa na nás na tel. čísle: +421 903 801 585 alebo si priamo spravte rezerváciu online tu: link.

Ak ešte nemáte letenky, môžete si ich zakúpiť priamo na letisku v Bratislave alebo napríklad aj cez tieto letecké spoločnosti:

  • Ryanair
  • Flydubai
  • Wizzair
  • ČSA
  • Smartwings

Ak si chcete skontrolovať aktuálne prílety a odlety na bratislavské letisko, môžete tak spraviť tu: https://www.bts.aero/lety/prilety-odlety/prilety/

V okolí letiska

Máte dostatok voľného času do vášho odletu? Váš voľný čas môžete stráviť napríklad v blízkom nákupnom centre, ktoré okrem množstva známych obchodov ponúka aj rôzne služby ako banky, poštu a podobne. V neposlednom rade tam nájdete tiež množstvo kaviarní a reštaurácií.

Viac informácií nájdete tu: https://www.avion.sk/

Ubytovanie v okolí letiska v Bratislave

Ak ste dorazili o deň skôr do Bratislavy a chceli by ste si nájsť pohodlné a dostupné ubytovanie v okolí letiska, pozrite sa na ponuku hotelov a ubytovacích zariadení viacerých kategórií tu: http://www.booking.com/airport/sk/bts.sk.html

Parkujte s rozumom a za dobrú cenu – parkujte s nami. Váš tím M2 Parking.